Moda męska xxl

Moda męska w dużych rozmiarach to jedna z tych rzeczy, które przeszły naprawdę długą drogę na przestrzeni samych tylko ostatnich lat. Nietrudno to zauważyć na ulicach. Sama zmiana w modzie nie jest niczym dziwnym. W końcu moda to jedna z tych rzeczy, które podlegają ciągłym zmianom. Same zmiany w modzie czasem bardzo trudno jest zauważyć – pojawiają się i znikają właściwie w mgnieniu oka. Jednak zmiana w męskiej modzie XXL to zmiana trochę innego rodzaju. To zmiana, która na dobre zakorzeniła się we współczesnym świecie i nic nie wskazuje na to, by kiedykolwiek miała się odmienić. By kiedykolwiek miało wrócić to, co było kiedyś. I bardzo dobrze.

Klasyczna moda męska plus size kiedyś i dziś

Niegdyś elegancki mężczyzna o większych rozmiarach nie miał wcale łatwego życia. To, co było proponowane dla panów plus size dalekie było od klasycznej elegancji. Mężczyźni, którym zależało na swoim wyglądzie, na klasycznej elegancji, nie mieli zbyt wielu możliwości. Najczęściej wybierali szycie ubrań na zamówienie. Co było możliwe, ale na pewno bardzo uciążliwe. W dzisiejszych czasach na szczęście te problemy nie są raczej znane. Są już echem przeszłości. Garnitury, fraki czy smokingi można kupić w absolutnie dowolnym rozmiarze. A przy tym nie wygląda się śmiesznie, niedorzecznie i jak przebranie. W końcu puszysty mężczyzna nie musi czuć się jak przebrany w ubrania, które nie są przeznaczone dla niego.

W jakich ubraniach klasycznych duży mężczyzna wygląda dobrze?

Jedna rzecz się nie zmieniła. Jeśli ktoś nie ma idealnej sylwetki, powinien postarać się zamaskować ten fakt odpowiednimi ubraniami. Jakie ubrania są polecane eleganckim dużym mężczyznom?

  • koszule – z klasycznymi kołnierzykami z guzikami, pozbawione dużych kieszeni na wysokości piersi, z wydłużonymi wyłogami kołnierzyka, gładkie, w pionowe prążki lub drobną kratę.
  • spodnie – zaprasowane w kant, szelki zamiast pasków przy eleganckich spodniach, o nogawce zwężonej poniżej kolana
  • dodatki – klasyczne półbuty, krawaty (tylko nie wąskie! Wąskie krawaty nie wyglądają korzystnie przy dużej sylwetce!), paski w kolorze możliwie najbliższym spodniom
  • marynarki – klasyczne kamizelki pod marynarką, cienkie tkaniny, szerokie klapy, proporcjonalnie dopasowane do szerokości ramion i twarzy, klapy frakowe, brak rozcięć z tyłu, ewentualnie jedno rozcięcie na środku, zapinane na dwa lub jeden guzik, ze stosunkowo szerokim rozcięciem u dołu

Stosując się do tych rad duży mężczyzna zawsze będzie wyglądał klasycznie, stylowo i elegancko.