Jak się ubrać na wesele (jako gość)

Ślub to szczególnie uroczyste wydarzenie. Warto tę podniosłą atmosferę odpowiednim strojem. Niestety Polacy bardzo często popełniają kardynalne błędy. Zbyt długi krawat czy koszula z krótkim rękawem to bardzo częsty widok…

W co się ubrać na wesele?

Odpowiedź nasuwa się sama. Garnitur, to wydaje się oczywiste – ale jaki wybrać? Odpadają wszystkie dziwne modele z kontrastowymi lamówkami czy te, które mają marynarkę zapinaną aż na pięć guzików. Nieodpowiedni będzie również garnitur w kolorze czarnym. Ślub to radosne wydarzenie i z pewnością nie kojarzy się z żałobą.

Idealnym rozwiązaniem będzie klasyczny, dwuczęściowy garnitur w kolorze ciemnogranatowym, grafitowym bądź szarym. Takie rozwiązanie ma jeszcze jedną, niebagatelną zaletę. Taki garnitur nadaje się na wiele różnych okazji. A co z smokingiem czy frakiem? Po pierwsze jako gość mógłbyś wyglądać bardziej elegancko niż sam pan młody, a to spory nietakt. Po drugie mógłbyś się zbyt wyróżniać spośród innych gości. Po trzecie frak dość jednoznacznie kojarzy się z filharmonią bądź pogrzebami… Tym samym garnitur będzie najbezpieczniejszym rozwiązaniem.

Na ślubie nie wypada pojawić się z goła szyją. W tym przypadku mucha bądź krawat są nieodłącznymi elementami naszego stroju. Krawat powinien być wykonany z tkaniny wysokiej jakości; najlepiej jedwabiu. Unikaj krzykliwych kolorów i wzorów, one dość jednoznacznie kojarzą się z akwizytorami. Idealne kolory to granat, szarość, bordo czy butelkowa zieleń. Możesz wybrać krawat gładki bądź ozdobiony wzorem, który nie rzuca się w oczy. Odpuść sobie dobieranie krawata pod kolor sukienki twojej partnerki, ta moda dawno minęła

Koszula i buty

Od razu odrzuć wszystkie koszule z krótkimi rękawami. One z pewnością nie nadają się do garnituru. Wybieraj te o klasycznym kroju. Jeśli masz ochotę na odrobinę ekstrawagancji zdecyduj się na taką, w której mankiety zapina się za pomocą specjalnych spinek. Jaki kolor będzie najbardziej odpowiedni? Klasyczna biel zawsze w cenie. Sprawdzą się też błękit, delikatny róż. Jeśli chcesz założyć wzorzystą koszulę nic nie stoi na przeszkodzie. Pamiętaj jednak aby wzór był bardzo stonowany i dyskretny. Do wzorzystej koszuli wybierz jednolity krawat.

Buty do garnituru powinny być maksymalnie klasyczne. Im mniej ozdób i przeszyć tym lepiej. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się czarne Oksfordy. Zawsze wybierajmy buty wykonane z naturalnej skóry. Naturalny materiał wygląda bardzo elegancko, ale to nie jedyna jego zaleta. W skórzanych butach będzie nam po prostu wygodniej. Nasza stopa będzie mogła swobodnie „oddychać”.