Jak dobrać koszule męską do okazji?

Koszula męska to elegancki element garderoby. Każdy pan powinien posiadać w swojej szafie co najmniej kilka tego typu ubrań, ponieważ są gwarancją szyku i stylu. Koszula nigdy nie wychodzi z mody i podkreśla męskość. Dlatego też są obecne w modzie od kilkudziesięciu lat, a zmienia się jedynie ich wzór, motyw czy fason. Nie wszystkie jednak koszule pasować będą na każdą okazje. Bywają sytuacji, na które wypada ubrać tylko jeden ich rodzaj. Zdradzamy więc, kiedy warto zakładać koszule męskie wizytowe, a kiedy koszule w kratę.

Koszule męskie wizytowe

Koszule męskie wizytowe to najbardziej formalne ze wszystkich koszul. Są bardzo eleganckie, dodają klasy i szyku. Najczęściej są to koszule jednolite, pasujące kolorem do całej stylizacji. Warto w takich sytuacjach postawić na śnieżnobiałą biel, ponieważ jest to najbardziej klasyczny wybór, który zawsze dobrze się sprawdza. Jeżeli jednak nie satysfakcjonuje Cię klasyka, możesz wybrać inne odcienie na przykład pastelowe. Pamiętaj jednak, że kolor musi pasować do pozostałych elementów stroju. Koszule męskie wizytowe posiadają warto uzupełnić muchą lub krawatem. Najczęściej zakładane są do garnituru. Warto także zwrócić uwagę czy posiadają one odpowiednie mankiety, do których przyczepić można spinki. Spinki są niezwykle eleganckie i pozwalają na jeszcze lepsze podkreślenie elegancji całej stylizacji.
Dużym faux pas jest niewyprasowanie tego typu garderoby przed jej założeniem. Warto o to zadbać, ponieważ wygnieciona koszula może bardzo obniżyć naszą prezencje.

Koszule w kratę na co dzień

Koszule w kratę również mogą pełnić rolę takie jak koszule męskie wizytowe. Są jednak rzadziej wykorzystywane do tworzenia formalnych stylizacji, ponieważ aby wyglądały świetnie konieczny jest dobry gust i wyczucie stylu. Łatwo bowiem stworzyć strój, który nie będzie elegancki. Dlatego też koszule w kratę polecane są szczególnie na co dzień. Są szykowne i dodają klasy, więc sprawdzą się zarówno w pracy, na spotkaniu z klientem, jak i romantycznej kolacji z dziewczyną. Koszule w kratę na co dzień są również łatwe w stylizowaniu, ponieważ wystarczy ubrać je do jeansów lub chinosów. W zależności od okazji, można również ubrać do nich sportowe buty lub eleganckie mokasyny.